Ramazân Ayında Şu Dört Zikri Çokça Yaparsanız, Bütün Belalar Üzerinizden Kalkacak!

Duanın Uzun Okunuşu

(uzun okunuşu) Eşhedü en lâ ilâhe illallâh ve enne Muhammeden rasûlullâh. Estağfirullâhellezî lâ ilâhe illâ hüvel hayyel qayyûme ve etûbu ileyh. Allâhümme innî es-elükel cenneh. Ve eûzü bike minennâr.

Duanın Kısa Okunuşu

Eşhedü en lâ ilâhe illallâh. Estağfirullâh. Allâhümme innî es-elükel cenneh. Ve eûzü bike minennâr
Bilgi İçeriği

ZİKİRLER, DUALAR VE FAZÎLETLİ AMELLER RAMAZÂN-I ŞERİF AYININ FAZİLETLİ AMELLERİ RAMAZAN'DA ÇOK YAPILMASI EMREDİLEN DÖRT ZİKİR Selmân-ı Fârisî (Radıyallâhu Anh)dan rivâyet edildiğine göre, Rasûlüllâh (Sallellâhu Aleyhi ve Sellem) Şa bân-ı Şerîf'in son günü yapmış olduğu bir konuşmasında şöyle buyurmuştur: "... O hâlde, onda dört hasleti çoğaltın, bunların ikisiyle Rabbiniz'i râzı edersi- niz, diğer ikisine de mutlaka muhtaçsınız. Rabbiniz'i kendisiyle râzı edeceğiniz iki haslet 'Lâ ilâhe illâllâh' şehâdeti ve istiğfardır. Mutlaka onlarsız duramayacağınız diğer ikisi ise Allâh'tan cennet isteyip, cehennemden O'na sığınmanızdır." (İbnü Hu- zeyme, es-Sahîh, es-Sıyâm:8, rakam: 1887, 3/191-192; el-Beyhaki, Fezâilü'l-evkāt, rakam:37, sh: 146-148; Şu'a- bü'l-îmân, rakam: 3336, 5/223-224) Hadis-i Şerîfteki Zikirlerin Uzun Okunuşu أَشْهَدُ أَنْ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَأَنَّ مُحَمَّدًا رَسُولُ اللهِ، أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْحَيَّ الْقَيُّومَ وَأَتُوبُ إِلَيْهِ، اَللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ الْجَنَّةَ، وَأَعُوذُ بِكَ مِنَ النَّارِ.» Hadîs-i Şerîfteki Zikirlerin Kısa Okunuşu «أَشْهَدُ أَنْ لَا إِلَهَ إِلَّا اللهُ، أَسْتَغْفِرُ اللهَ، اَللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ الْجَنَّةَ، وَأَعُوذُ بِكَ مِنَ النَّارِ.»
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of İbadet Rehberi
İbadet Rehberi

İlim, Amel ve İhlas; Yaratılış Gayemizi Anlamak ve Anlatmak İçin.

Bir Yanıt

  1. İçerik gerçekten çok güzel olmuş teşekkür ederim. Allah razı olsun sizlerden, bilgileri okumayı ve paylaşmayı tavsiye ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni ve güncel içerikleri takip etmek için Telegram kanalımıza takılabilirsiniz.
İsmailağa ve Lalegül Dergileri
Cübbeli Ahmet Hoca Sohbetleri
Cübbeli Ahmet Hocanın Kitapları
Sosyal Medya Tasarımları
Telegram Icon Telegram Kanalımıza Katıl