Cübbeli Ahmet Hocadan 12 Rekatlık Çok Tesirli Hacet Namazı

Duanın Okunuşu

Lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerîke leh. Lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve alâ külli şey-in qadîr. (10 kere)

Duanın Okunuşu

Allâhümme innî es-elüke bi meâqıdil izzi min arşike ve münteherrahmeti min kitâbike vesmikel a’zami ve ceddikel a’lâ ve kelimâtikettâmmeti en tüsalliye alâ seyyidî Muhammedin ve en taqdıye hâceti hâzihi.


Namaz ile ilgili genel bilgiler:

  1. Namaza niyet ederken “Niyet Ettim Hacet Namazı Kılmaya” diye her rekatta niyet edebilirsiniz.
  2. Namazda herhangi bir Sûre şartı koyulmamış olması hasebiyle kolayınıza geleni okuyabilirsiniz. (Genelde hâcet namazlarında 1. rekatta Kafirun, 2. rekatta İhlas suresi okumak en faziletli olanıdır. Ancak şart yoktur herkes bildiği kısa sûreleride okuyabilir.)
  3. Her 2 rekatta bir selam vererek toplamda 12 rekat kılınacaktır.
  4. Son rekatta selam vermeden önce Ettehhiyatu, Allahümme Salik ve Barik dualarını okuduktan sonra Allahu Ekber diyerek secdeye gidilir ve orada “Allâhümme innî es-elüke” diye başlayan duayı ezberinizden okuyarak hacetinizi de kalbinizde tutarak okumalısınız. Duayı okuduktan sonra Allahu Ekber diyerek kade-i ahire oturuşuna geri dönerek sağa ve sola selamlarınızı vererek namazdan çıkarsınız.
  5. Namazın sonunda tekrardan hacetinizi Mevla Teala’ya arz etmekte fayda vardır.
  6. Namazı Teheccüd vaktinde kılmak en eftal olanıdır, yine de bu beyanda bir şart yoktur (kerahat vakti ve karahat vakitleri dışında da kılınabilir).
  7. Namaza başlamadan önce tevbe-istiğfar ve seyyidül istiğfar getirmek en makbul olanıdır.
  8. Hacetinizi isterken “Acaba kabul olur mu?” veya “Hacetim yerine gelir mi?” tarzında şüphe ile yaklaşmadan kesinlikle kabul olacak şekilde inanarak kalpten ve samimiyetle namazı eda edip duanızı yapınız.
Bilgi İçeriği

Cübbeli Ahmet Hocadan 12 Rekatlık Çok Tesirli Hacet Namazı

(Hâcetlerinin husûlü için) gece veya gündüz (kerâhat vakti olmayan herhangi bir vakitte) [VURGU]on iki rekât namaz[/VURGU] kılarsın, [VURGU]her iki rekât arasında teşehhüd oku ardından selâm verirsin[/VURGU]. Namazının sonunda teşehhüde oturduğun zaman Allâh-u Azze ve Celle'ye senâda bulun, sonra Nebîe salât et (Tahiyyât ve Salli-Bârik oku). Sonra (selâm vermeden önce) secdeye var ve orada (başlarında besmele çekerek) yedi kere Fâtiha, yedi kere de Âyete'l-Kürsî oku.Sonra [VURGU]on defa[/VURGU]:[YENI_ISIM]لَا إِلَهَ إِلَّا اللهُ وَحْدَهُ لَا شَرِيكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ وَهُوَ عَلى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ[/YENI_ISIM][myalert1]Lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerîke leh. Lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve alâ külli şey-in qadîr.[/myalert1][myalert2]'Allâh'tan başka hiçbir ilâh yoktur, O tektir, hiçbir ortağı yoktur, mülk O'na âittir, hamd O'na mahsustur, O her şeye hakkıyla gücü yetendir.' de[/myalert2]daha sonra (kalbindeki murâdını niyet ederek):[YENI_ISIM]اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِمَعَاقِدِ الْعِزّ مِنْ عَرْشِكَ وَمُنْتَهَى الرَّحْمَةِ مِنْ كِتَابِكَ وَاسْمِكَ الْأَعْظَمِ وَجَدِّكَ الْأَعْلَى وَكَلِمَاتِكَ التَّامَّةِ أَنْ تُصَلِّي عَلى سَيّدِي مُحَمَّدٍ وَأَنْ تَقْضِيَ حَاجَتِي هَذِهِ[/YENI_ISIM][myalert1]Allâhümme innî es-elüke bi meâqıdil izzi min arşike ve münteherrahmeti min kitâbike vesmikel a'zami ve ceddikel a'lâ ve kelimâtikettâmmeti en tüsalliye alâ seyyidî Muhammedin ve en taqdıye hâceti hâzihi.[/myalert1][myalert2]'Ey Allâh! Arş'ındaki izzet kulpları, Kitâb'ındaki rahmetin son noktası, en yüce olan şânın ve tastamam olan kelimelerin hürmetine Senden Efendimiz Muhammed'e salât etmeni ve bu hâcetimi yerine getirmeni dilerim.[/myalert2]diyerek hâcetini iste. [VURGU]Sonra başını kaldır, sağa ve sola selâm ver.[/VURGU] Sakın bu namazı beyinsizlere öğretmeyin, zîrâ bununla (uygunsuz şeyler) isteyebilirler de hemen kabul görürler." [myalert3](Münziri, et-Tergib vet-Terhib, no: 1074, 1/274; Beyhaki, De'avâtü'l-kebir, no:392, 2/157)[/myalert3]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of İbadet Rehberi
İbadet Rehberi

İlim, Amel ve İhlas; Yaratılış Gayemizi Anlamak ve Anlatmak İçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni ve güncel içerikleri takip etmek için Telegram kanalımıza takılabilirsiniz.
İsmailağa ve Lalegül Dergileri
Cübbeli Ahmet Hoca Sohbetleri
Cübbeli Ahmet Hocanın Kitapları
Sosyal Medya Tasarımları
Telegram Icon Telegram Kanalımıza Katıl