Bu Zikri Hangi Gece Okursan Oku, Kadir Gecesinde Okunmuş Yazılır

Bu Zikri Hangi Gece Okursan Oku, Kadir Gecesinde Okunmuş Yazılır: Cübbeli Ahmet Hoca’nın Dualar Kitabı’ndan alınan bilgilere göre, bu özel zikri hangi gece okursanız okuyun, o an Kadir Gecesi’nde okunmuş gibi kabul edilir. Kadir Gecesi’nin büyük önemine ve bu zikrin sevaplarına dair daha fazla bilgi edinin.

Bu Zikri Hangi Gece Okursan Oku Kadir Gecesinde Okunmuş Yazılır
Bu Zikri Hangi Gece Okursan Oku Kadir Gecesinde Okunmuş Yazılır

Duanın Okunuşu

Lâ ilâhe illallâhul halîmul kerîm. Subhânallâhi rabbissemâvâtisseb-i ve rabbil arşil azîm.

Duanın Anlamı

Halîm ve Kerîm olan Allah’tan başka hiç bir ilâh yoktur. Yedi kat göklerin ve büyük Arş’ın Rabbi olan Allâh’ı tesbîh ederim
Bilgi İçeriği

Bu Zikri Hangi Gece Okursan Oku, Kadir Gecesinde Okunmuş Yazılır: Cübbeli Ahmet Hoca’nın Dualar Kitabı’ndan alınan bilgilere göre, bu özel zikri hangi gece okursanız okuyun, o an Kadir Gecesi’nde okunmuş gibi kabul edilir. Kadir Gecesi’nin büyük önemine ve bu zikrin sevaplarına dair daha fazla bilgi edinin.Zührî (Radıyallahu Anh) dan rivâyet edildiğine göre, Rasûlüllâh (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) söyle buyurdu:"Her kim üç kere: 'Halîm ve Kerîm olan Allah'tan başka hiç bir ilâh yoktur. Yedi kat göklerin ve büyük Arş'ın Rabbi olan Allâh'ı tesbîh ederim' derse, kadir gecesine kavuşan kimse gibi olur." (İbnü Asâkir, Târîh-u Medineti Dimeşk, no:8302, 65/276; Dûlâbî; Ali el-Müttaki, Kenzü'l-Ummal, no: 3867, 2/223)[ARAPÇA]لاَ إِلَهَ إِلا اللهُ الْحَلِيمُ الْكَرِيمُ سُبْحَانَ اللَّهِ رَبِّ السَّمَوَاتِ السَّبْعِ وَ رَبِّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ[/ARAPÇA][myalert1]Lâ ilâhe illallâhul halîmul kerîm. Subhânallâhi rabbissemâvâtisseb-i ve rabbil arşil azîm.[/myalert1][myalert2]Halîm ve Kerîm olan Allah'tan başka hiç bir ilâh yoktur. Yedi kat göklerin ve büyük Arş'ın Rabbi olan Allâh'ı tesbîh ederim[/myalert2]İmâm Sâvî (Rahimehullah): "Bu zikri her gece üç kere yapmak lâzımdır" demiştir. (Savi, Hâşiyetü'l-Celâleyn: 4/341)
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of İbadet Rehberi
İbadet Rehberi

İlim, Amel ve İhlas; Yaratılış Gayemizi Anlamak ve Anlatmak İçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni ve güncel içerikleri takip etmek için Telegram kanalımıza takılabilirsiniz.
İsmailağa ve Lalegül Dergileri
Cübbeli Ahmet Hoca Sohbetleri
Cübbeli Ahmet Hocanın Kitapları
Sosyal Medya Tasarımları
Telegram Icon Telegram Kanalımıza Katıl