1 Yıl Boyunca Şeytandan Korunmak İçin Muharrem’in İlk 10 Günü Okunacak Dua

Duanın Okunuşu

Allâhümme inneke qadîmun ve hâzel âmmun cedîdün qad eqbele ve senetün cedîdetün qad eqbelet. Nes-elüke min hayri hâ ve neûzü bike min şerri hâ ve nestekfîke fevâtehâ ve şuğlehâ. Ferzuqnel ismete mineşşeytânirracîm. Allâhümme inneke sellatte aleynâ adüvven basîran bi uyûbinâ ve muttalian alâ avrâtinâ min beyni eydînâ ve min halfinâ ve an eymâninâ ve an şemâilinâ yerânâ hüve ve qabîluhû min haysü lâ nerâhüm. Allâhümme âyishü minnâ kemâ âyestehû min rahmetike ve qannıthü minnâ kemâ qannattehû min afvike ve bâid beynenâ ve beynehû kemâ hulte beynehû ve beyne mağfiratik. İnneke qâdirun alâ zâlik. Ve entel fa’âlü limâ türîd. Ve sallallâhu alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellem. Âmîn.

Duanın Anlamı

Ey Allah! Şüphesiz ki Sen Ezelî’sin. Bu sene ise yönelmiş olan yeni bir yıldır. Biz Senden bu yılın bütün hayırlarını istiyoruz ve bütün şerlerinden Sana sığınıyoruz ve Senden bu sene bizi meşgul edecek ve ibâdetlerimizi kaçırtacak işlere karşı bize kâfî gelmeni niyâz ediyoruz. O hâlde Sen bize kovulmuş şeytandan korunma nasîb eyle. Ey Allâh! Gerçekten Sen bize büyük bir düşman musallat ettin ki önümüzden, arkamızdan, sağımızdan ve solumuzdan ayıplarımızı görmektedir ve avretlerimizi bilmektedir. O ve zürriyeti bizim kendilerini görmediğimiz taraftan; bizi görmektedir. Ey Allâh! Onu rahmetinden ümitsiz bıraktığın gibi bizden de ümitsiz bırak, ona affından ümit kestirdiğin gibi bizden de ümit kestir, onunla mağfiretinin arasına uzaklık soktuğun gibi onunla bizim aramızı da uzak et. Zîrâ hiç şüphesiz ki Sen buna gücü yetensin. Sen dilediğini mübâlağa ile (kimse Sana mâni olamayacak şekilde) yapansın. Allâh-u Teʻâlâ Efendimiz Muhammed’e, Ehl-i Beyti’ne ve sahâbesine salât-ü selâme eylesin.” Âmîn!
Bilgi İçeriği

BİR YIL BOYUNCA ŞEYTANDAN KORUNMAK İÇİN MUHARREM'İN İLK ON GÜNÜ OKUNACAK DUÂ Abdülhamîd Kuds (Rahimehullah)ın beyânı vechile; Ahmed Zeynî Dehlân (Rahimehullâh) şöyle demiştir: "Bir sene boyunca şeytandan korunmak için Muharrem ayının ilk on günü boyunca her gün şu duâ 3 kere okunur." Bu duâ şu şekildedir: «اللَّهُمَّ إِنَّكَ قَدِيمٌ وَهَذَا الْعَامُ جَدِيدٌ قَدْ أَقْبَلَ وَسَنَةٌ جَدِيدَةٌ قَدْ أَقْبَلَتْ، نَسْأَلُكَ مِنْ خَيْرِهَا وَنَعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّهَا وَنَسْتَكْفِيكَ فَوَاتَهَا وَشُغْلَهَا، فَارْزُقْنَا الْعِصْمَةَ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ، اللَّهُمَّ إِنَّكَ سَلَّطْتَ عَلَيْنَا عَدُوًّا بَصِيرًا بِعُيُوبِنَا وَمُطَّلِعًا عَلَى عَوْرَاتِنَا مِنْ بَيْنِ أَيْدِينَا وَمِنْ خَلْفِنَا وَعَنْ أَيْمَانِنَا وَعَنْ شَمَائِلِنَا يَرَانَا هُوَ وَقَبِيلُهُ مِنْ حَيْثُ لَا نَرَاهُمْ، اَللَّهُمَّ أَبِسْهُ مِنَّا كَمَا أَيَسْتَهُ مِنْ رَحْمَتِكَ وَقَنِّطْهُ مِنَّا كَمَا قَنَّطْتَهُ مِنْ عَفُوكَ وَبَاعِدْ بَيْنَنَا وَبَيْنَهُ كَمَا حُلْتَ بَيْنَهُ وَبَيْنَ مَغْفِرَتِكَ، إِنَّكَ قَادِرٌ عَلَى ذَلِكَ، وَأَنْتَ الْفَعَالُ لِمَا تُرِيدُ، وَصَلَّى اللَّهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ وَسَلَّمَ.» أَمِينٌ! "Ey Allah! Şüphesiz ki Sen Ezelî'sin. Bu sene ise yönelmiş olan yeni bir yıldır. Biz Senden bu yılın bütün hayırlarını istiyoruz ve bütün şerlerinden Sana sığınıyoruz ve Senden bu sene bizi meşgul edecek ve ibâdetlerimizi kaçırtacak işlere karşı bize kâfî gelmeni niyâz ediyoruz. O hâl- de Sen bize kovulmuş şeytandan korunma nasîb eyle. Ey Allâh! Gerçekten Sen bize büyük bir düşman musallat ettin ki önümüzden, arkamızdan, sağımızdan ve solumuzdan ayıplarımızı gör- mektedir ve avretlerimizi bilmektedir. O ve zürriyeti bizim kendilerini görmediğimiz taraftan; bizi görmektedir. Ey Allâh! Onu rahmetinden ümitsiz bıraktığın gibi bizden de ümitsiz bırak, ona affından ümit kestirdiğin gibi bizden de ümit kestir, onunla mağfiretinin arasına uzaklık soktuğun gibi onunla bizim aramızı da uzak et. Zîrâ hiç şüphesiz ki Sen buna gücü yetensin. Sen dilediğini mübâlağa ile (kimse Sana mâni olamayacak şekilde) yapansın. Allâh-u Teʻâlâ Efen- dimiz Muhammed'e, Ehl-i Beyti'ne ve sahâbesine salât-ü selâme eylesin." Âmîn! ('Abdülhamid Kuds, Kenzü'n-necâh ve's-sürûr, sh:74-75)
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of İbadet Rehberi
İbadet Rehberi

İlim, Amel ve İhlas; Yaratılış Gayemizi Anlamak ve Anlatmak İçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni ve güncel içerikleri takip etmek için Telegram kanalımıza takılabilirsiniz.
İsmailağa ve Lalegül Dergileri
Cübbeli Ahmet Hoca Sohbetleri
Cübbeli Ahmet Hocanın Kitapları
Sosyal Medya Tasarımları
Telegram Icon Telegram Kanalımıza Katıl